Hajutame müüte koerte toitumisest


Kui teile tuleb koju kutsikas, on tõenäoliselt teie peamine soov, et ta tunneks end kodus hästi, õpiks „tualetis“ käima, istuma, kohale jääma, jalutama, sotsialiseeruma inimestega ja teiste koertega. Keegi ei ütle teile, milline „miiniväli“ võib olla õige koeratoidu ostmine, kuid millist tohutut mõju võib see teie uuele pereliikmele avaldada. Healthy Paws kasutab koeratoitudes 100% looduslikke koostisosi, mis on hüpoallergeensed ja väga maitsvad. See tähendab, et koerad armastavad seda.

Mõned faktid, mida te ei pruugi koeratoidu kohta teada ning mõned asjad, millest on parem eemale hoida.
Üks peamine koostisosa, mis võib koera seedimisele probleeme põhjustada, on nisu. See võib põhjustada neil käppade närimist, kratsimist ja üldist enesetunde langust. Kui nisu gluteen on probleemiks, siis selle toidust välja jätmine võib teie koera muuta õnnelikuks ja väljanägemise tervislikuks sõna otseses mõttes paari päevaga. Healthy Paws koeratoidud ei sisalda nisu ja nisu gluteeni - see on kindel EI meie jaoks.

 Teraviljad
Kui koeratoidul on kirjas, et see sisaldab teravilja, siis see on nn “lahtine" koostisosa st. see võib varieeruda vastavalt toidu valmistamise ajal saadaolevale teraviljale. Seega see võib olla oder, nisu, rohi, juured ja varred või isegi sojauba jahvatamise jääkained. Mõned toidud sisaldavad koostisosa, mida nimetatakse nisu söödaks – tegelikkuses on see linnuliha jääkprodukt, mida kasutatakse ka põldudel väetiseks – koerad küll söövad seda, aga selle toiteväärtus on kehv.


Mitte iga gluteen ei ole samaväärne. Nisu gluteen kipub olema koertele allergeeniks, kuid gluteen ise on teravilja valk ja näiteks maisigluteen on prebiootiline ja hüpoallergeenne, mis võib olla ka kasulik koostisosa.

 

Fosfor ja Kaltsium
Koeratoidu kõige tähtsam osa on fosfori ja kaltsiumi suhe. Seda seetõttu, et fosfor aitab kaltsiumil imenduda ja aitab organismil luude ja hammaste rakke uuendada,. Kui toidusegus pole piisavalt kaltsiumi, kannatavad hambad ja luud. Tasakaalustatud toidus peaks suhe olema 1,2 :1 fosforit kaltsiumi suhtes või rohkem.

 

Liha jääkproduktid
Liha jääkproduktid on samuti „lahtine“ koostisosa, nii et need võivad sisaldada igasuguseid asju, mida me tavaliselt ei käsitleks lihana. Sageli mõeldakse, et liha jääkproduktid on asjad nagu rups, sõrad ja kõrvad kuid paraku ei ole see nii – sõrgasid ja kõrvasid on palju kasumlikum müüa eraldi snäkkidena kui osana toidu koostises. Koeratoidus on liha jääkproduktideks tõenäolisemalt sellised asjad nagu veenid ja küpsetamise ajal pannile kleepunud põhjakiht. Meile see ei meeldi, seega te ei leia Healthy Paws toidus liha jääkprodukte.

 

Hüperaktiivsus
Valk ei muuda koeri hüperaktiivseteks, rasv on koerale nende energiaallikaks. Loomset valku vajab koer lihaste kasvuks ja see on talletatud keha erinevates osades, taimsed valgud on enamasti salvestatud rasvkoes. Üldiselt on kunstlikud säilitusained need, mis muudavad koera hüperaktiivseks. Kuigi need on Euroopas heakskiidetud säilitusained.

 

Toorvalk
Mõned valku sisaldavad komponendid nagu karvad, suled ja nahk on komplekssed st. koerad ei suuda neid lõhustada ja neid nimetatakse toorvalguks. Samas, head valgud võivad samuti esineda toorvalguna. Toorvalgu kvaliteeti on võimalik hinnata selle järgi kui palju toitu on vajalik mingile konkreetsele koerale anda.

 

Liha
Liha on ka „lahtine“ koostisosa - seepärast rõhutab Healthy Paws täpselt, millist liha on toidus kasutatud. Kuna see on „lahtine“ koostisaine, võib see hõlmata hukkunud ja haigeid loomi. Farmide loomadele on keelatud toita sellist liha haiguste ülekandumise ohu tõttu. Healthy Paws on seisukohal, et kui need ei ole sobilikud farmiloomadele, siis need ei ole sobilikud ka koertele.

Meie retseptid sisaldavad diometüaniini - aminohapet, mis annab lihale maitse. See seob ka ammoniaaki, mis aitab vähendada uriinist tekitatud muru „põletusi“.
 


Toidu kalorsus
Mõnikord meilt küsitakse, kui palju kaloreid meie toidus on - ainult selle selle järgi ei ole aga korrektne koeratoitu hinnata – oluline on vaadata rasvade ja spetsiifilise valgu sisaldust koos, sest koeratoidus kasutatakse erinevaid valke, millest mõnesid ei suuda loomad lõhustada. Näiteks mõned tootjad kasutavad valgusisaldusena sulgi ja nahka - jalanõu võib ju samuti koosneda 50% valgust (nahk), kuid seda ei saa lugeda osana kalorsusest, kuna selles pole mingit toiteväärtust. Mõnedes toitudes võib toorvalk tähendada ka taimset valku.

 

Toortoit
Toortoit on hetkel väga moes, kuid olge ettevaatlik, kui koer sööb toortoitu ja läheb ning lakub peale seda teid või teisi inimesi, on suur võimalus, et ta annab edasi ka baktereid nagu näiteks salmonelloos. USA-s hiljuti tehtud uurimuses on väga selgelt välja toodud, et toortoiduga toitmine võib avaldada negatiivset mõju nii inimestele kui ka koertele. Meile on õpetatud, et nt. kana tuleb põhjalikult töödelda, kuid anname oma koerale toortoitu ja kui nad meid lakkuma tulevad, ei arva me sellest midagi. Kaltsiumi/fosfori tase on samuti väga tähtis, seega on kondiga liha nagu kana tiivad eelistatumad.

 

Konservtoit
Mõned lemmikloomaomanikud eelistavad märga ehk konservtoitu – Healthy Paws konservtoit sisaldab samu häid ja toitvaid koostisosi, mida leiate kuivtoidus. Kuid kuna konservtoit koosneb üldjuhul 80% veest, peate mõtlema valkude tegelikule proportsioonile ja hoolikalt uurima, kuidas valgusisaldus märgistatakse. Näiteks: 400 grammises konservtoidus, milles on 10%-line valgusisaldus tähendab, et selles sisaldub 40 grammi valku. Kui sellest 400 grammist 80% on vesi, annab see meile 80 grammi kuiva toitu, milles on 40 grammi valku, mis annab valgu sisaldusueks tegelikult 50%. Loomaarstid soovitavad tihti neeruprobleemidega koertele madala proteiinisisaldusega toitu ja inimesed ostavad konservtoitu, arvates, et selle valgusisaldus on madalam, kui tegelikult on see palju suurem.

 

 

Snäkid
Snäkkide koostisainete sisaldusele tuleb vähemalt sama palju tähelepanu pöörata kui põhitoidule. Kui annate koerale snäkiks inimeste toitu, näiteks vorsti, võivad need sisaldada nisu ja teravilja - vorstid sisaldavad üldiselt 50% teravilja. Healthy Paws Fuit Cookies on välja töötatud õunte, pirnide ja banaanide baasil, koertele need väga meeldivad ja need annavad kiire energiasüsti.

 

Toidu lõhn
Lõhn on koerale olulisem kui maitse, nii et kui koer näib olevat oma toidust tüdinud (tavaliselt seetõttu, et eelistaks paremini snäkki), on hea lahendus panna toit mõneks minutiks ahju sooja. Soojenedes eralduvad rasvast aroomid, mis muudavad selle koerale taas palju ahvatlevamaks.

 

Toidulisand
Healthy Paws kasutab oma retseptides küüslauku ja maitsetaimi, mis on looduslikud säilitusained ja aitavad eemal hoida kirpe ja puuke. Pakume ka taimset toidulisandit, kui teie koeral on selleks spetsiifiline vajadus. „Herbolistics“ sisaldab kombinatsiooni 13 maitsetaimest ja seemnetest, mis toetavad teie koera toitumist - see võib olla eriti kasulik, kui teie koer tunneb end halvasti või näib vajavat ergutust. See stimuleerib ainevahetust ja selles olevad merevetikad toetavad hammaste tervist.

 

 

Allikas: Healthy Paws

Vabatõlge: PET.EE

 

 

 

Selles kategoorias ei ole hetkel ühtegi toodet.