fbpx

Pet.ee

Atoopiline dermatiit: Ravi Protect Dermato toiduga

Mõnel koeratõul on suurem eelsoodumus nahahaigustele nagu atoopiline dermatiit. Näiteks buldogi tüüpi tõud on altid erinevatele naha infektsioonidele, mis tulenevad kratsimisest, kuumusest ja niiskusest. Samuti kipuvad nende nahavoltides bakterid kergemini vohama.

Atoopilise dermatiidi tekkepõhjused

Koera nahk moodustab kaitsebarjääri väliskeskkonna ja keha vahel. Koera naha ja karvkatte seisund on esmane indikaator koera tervisele ja toitumise kvaliteedile. Tüüpiline naha tundlikkuse tunnus on sügelus ja kratsimine. Seda põhjustab naha kahjustumine ja see on naha edasiste tüsistuste alguspunktiks. Nahk ja karvkate vajab uuenemiseks ja tervise hoidmiseks spetsiifilisi toitaineid. Dieet peab koosnema toitainetest, mis toetavad nahka. See hõlmab kõrgekvaliteedilisi ja väga kergesti seeditavaid valke, mis on hästi omastatavad ja pakuvad olulisi aminohappeid.

Toidus peab sisalduma ka polüküllastumata rasvhappeid (Omega-3 ja Omega-6). Need aitavad tagada tugeva naha ja siidise karvkatte. Omega-3 aitab kontrollida sügelust ja nahapõletikku. Vitamiinid koos tsingi ja biotiiniga aitavad kaasa epidermise nõuetekohasele toimimisele. Vask toetab karvkattele pigmentatsiooni. Koerad võivad olla toidu koostisainete suhtes ülitundlikud või allergilised – see võib põhjustada nahapõletikke.

Protect DERMATO toit on täisväärtuslik veterinaartoit täiskasvanud koertele. Protect Dermato on spetsiaalselt loodud, et:
– vähendada toidutalumatuse riski läbi piiratud valguallikate (part, kala ja herned);
– vähendada põletikku ja tugevdada naha kaitsefunktsiooni toimimist oomega-3 (linaseemned ja kalaõli) ja oomega-6 (borsaami seemned) abil;
– soodustada naha tervenemist ja paranemist läbi valkude, biotiini, tsingi ja kurkumi sünergilisele koostoimele;
– toetada naha ja seedesüsteemi funktsioone läbi koostisainete (õllepärm, õunakiud jne) ja taimede (artišokk, kurkum, rosmariin) vastastikuse täienduvuse.

Atoopilise dermatiidi ravi Protect DERMATO kuivtoiduga

3-aastase isase inglise buldogi kliiniline juhtum.
Oscar on inglise buldog. Oscar oli korralikult vaktsineeritud ja ravitud välis- ja siseparasiitide vastu. Siiski ilmnes tal sügelust, väga laiguline ja ebaühtlane karvade väljalangemine ning naha punetus ja paksenemine. Need märgid arenesid mitme kuu jooksul (pilt 1).

Pilt 1: Oscar enne eridieeti
(Pilt 2: Oscar pärast 5-nädalast eirdieeti)
Pilt 3: Ocsar pärast 10-nädalast eridieeti

 

Atoopiline-dermatiit

Toitumises tehti mitmesuguseid muudatusi, kuid looma kliiniline seisund ei paranenud. Omanikud otsustasid veel viimast korda proovida toitu vahetada, valides Protect DERMATO kuivtoidu. Oscari päevaratsioon koosnes 300g ainult Protect DERMATO toidust, jagatud 3 toidukorrale. Toitumismuudatus oli edukas ja juba 5 nädala pärast oli nahapõletik ja sügelus vähenenud (pilt 2). Pärast 10-nädalast toitumisravi taastus Oscari naha välimus ja sügelus oli kadunud (pilt 3).

See toit aitas Oscaril paraneda:
– Leevendas naha sügelust ja ärritust;
– Toidu kõrge omastatavus tagas hea seedimise;
– Oscarile maitses Protect DERMATO kuivtoit.

Terve nahk ja karvkate

PROTECT DERMATO KUIVTOIT SISALDAB VAJALIKKE TOITAINEID, ET LOOMAL OLEKS TERVE NAHK JA KARVKATE:
– Borsaami seemned sisaldavad palju polüküllastumata Oomega-6 rasvhappeid: gamma-linoleenhape (GLA) ja linoleenhape (LA). GLA -l on pehmendav, toitev ja taastav toime. Selle puudus põhjustab naha elastsuse vähenemist ning nahk mutub kuivaks;
– Kvaliteetne valk, biotiin, tsink ja vitamiinid (nt A-, B-, C- ja E-vitamiin) on terve naha ja karvkatte vajalikud koostisained;
– Part ja kala on valguallikad, mis ei põhjusta toidutalumatust või allergiaid;
– A-vitamiin kontrollib nii naharakkude kasvu kui ka rasu tootmist. See aitab võidelda seborröa ja kõõma vastu, mis tekib sageli peale sügelusepisoodi.

Allikas: Pro-Nutrition