fbpx

Pet.ee

KOERA PIDAMINE: 5 NIPPI ÜHISTEKS TEGEVUSTEKS

Kõik me oleme kuulnud, et koer on inimese parim sõber, kuid kas me ise tagame oma lemmikule täisväärtusliku elu? Koera pidamine ei olegi niisama lihtne – koerale tuleb leida ka aega. Kui inimese eluiga on keskmiselt 70 aastat, siis koera oma on ligi 7 korda lühem, ning keskmine koer veedab üle poole oma elust enda peremeest koju oodates. Koer armastab oma peremeest andunult andestades talle kõike ja alati…

Koera koju toomine

Enne koera koju toomist tuleb hoolikalt läbi mõelda, mis on meie võimalused, ehk millist elu me saame oma neljakäpalisele sõbrale pakkuda. Kusjuures peab aru saama, et siin ei piisa vaid kallitest mänguasjadest, kvaliteetsest toidust, mugavast pesast ega ilusast toidukaussist. Isegi suur tagahoov ja soojustatud koerakuut ei taga lemmikule väärtuslikku elu. Koer on sõber, kes vajab meie tähelepanu ja soovib veeta aega meiega koos. Koer on karjaliige – meie pereliige!

Koera pidamine ja ühised hobid

Olete kindlasti märganud, et koerad sarnanevad oma peremeestega. Ühest küljest on selle põhjuseks meie alateadlik valik, mille puhul meile meeldivad asjad, inimesed või loomad, kellega või millega on meil midagi sarnast. Teisest küljest aga aja jooksul muutub nii koer kui ka meie ise – me kujundame ja mõjutame üksteist, mille tulemusena leiame ühiseid jooni ning tegutseme koeraga ühtse tiimina. Meie hobidest ja huvidest ning koera vajadustest saavad alguse meie ühised tegevused.

Koer kui treener ja trennikaaslane

Harrastad jooksmist, longboardi või hoopis SUP lauaga sõitmist? Miks mitte teha seda kõike oma lemmikuga koos? Jooksmise ajal aitab koer hoida tempot ka mäkketõusul, motiveerides sind pingutama rohkem, kui ise suudaksid. Samuti on koeraga võimalik läbida pikemaid distantse, mis aitab näiteks pool- või täismaratoniks ettevalmistumisel. Nii juhtus ka minuga …

koeraga-matkamine

Kristina ja Volki lugu

“Ühel suvisel hommikul läksin oma koera Volkiga jooksma. Jooksime mitu tundi, tehes mitmeid peatusi, et koer saaks ujuda ja juua. Mina olin juba päris väsinud, koera jaoks aga oli see mõnus ajaveetmine ning ta lihtsalt hoidis ühtlast jooksutempot – nii jõudsime lõpuks koju. Otsustasin uurida, mitu kilomeetrit läbisime. Võtsin GoogleMapsi lahti ning hakkasin meie jooksutrajektoori sisse kandma. Kokku sain 38 kilomeetrit, mis oli minu maksimaalsest kunagi joostud distantsist ligi 4 korda suurem number. Ma ei uskunud oma silmi ning kontrollisin tulemust mitu korda, kasutades erinevaid äppe, joonistades trajektoori tagurpidi, aga number jäi ikka samaks. Siis tekkis mu peas mõte, et kui “mootoriga” (koeraga) saan ma peaaegu täismaratoni distantsi läbida, siis saab ehk ise poolmaratoni ka läbitud. Mõeldud – tehtud! Läbisin oma esimese poolmaratoni 2016. aastal ning osalen poolmaratonidel tänaseni.” 

Reisile või matkale? Loomulikult koeraga!

Olen alati looduse- ja matkasõber olnud. Ka minu koer Volk jagab minu kirge mägede, merede, jõgede, järvede ja metsade vastu. Kuna mulle meeldib reisida, siis algusest peale arvestasin sellega, et koos Volkiga – järelikult autoga.
Koeraga oleme läbinud enamiku Eesti matkaradadest ja avastanud palju ilusaid looduslikke kohti. Oleme rännanud Soomes, Norras, Rootsis, Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Slovakkias – mõnedes riikides lausa mitmeid kordi.
Plaanis on võtta ette ka pikemaid reise. Soovinimekirjas on sellised riigid nagu Portugal, Itaalia ja Sloveenia.

Koera pidamine on lihtsam, kui tunned oma koera

Nagu iga sõbraga, peame me teadma, mida meie lemmik vajab ja mis on need tegevused, mis talle rõõmu toovad. Näiteks, minu koer Volk on tõeline veefänn – kui jalutame mere ääres, siis tema jalutab alati vees. Kusjuures vette läheb ta iga ilmaga ning ainuke asi, mis teda vetteminekust ära hoida saab, on jääkiht.

Kuidas hoida neljajalgset sõpra tervena?

Kaks väga olulist asja on koera igapäevane aktiivsus ja tasakaalustatud toitumine. Toidu valimisel tuleks kindlasti lähtuda koera vanusest, suurusest ja aktiivsusest. Hea koeraomanikuna pead sa teadma, millised on sinu koera toidueelistused ja kas tal esineb allergiat. Vajadusel võid konsulteerida veterinaararstiga.

Kuula oma koera – tema teab, mis on hea! Vali kvaliteetne koeratoit!

Volk_wolfs_mountain
Volki lemmikud on Wolf`s Mountain koeratoidud

Kristina
Koeraomanik ja treener

Jälgi Volki toimetusi Instagramis @Volkthedog