fbpx

Pet.ee

KOERAGA REISIMINE - MILLEGA ARVESTADA?

Suvi on traditsiooniliselt puhkuste aeg ning paljude jaoks on puhkuseks just reisimine. Miks mitte aga reisida koos oma neljakäpalise sõbraga!? Koeraga reisimine pakub uusi elamusi nii koerale kui peremehele endale. Selles artiklis räägime sulle, millega peaksid koeraga reisides arvestama.

Koeraga reisile minnes ära unusta kaasa võtta järgmisi asju:

– Vesi
Toit ja snäkid
– Niisked taskurätikud
– Kauss
– Dokumendid
– Mänguasi ja/või lamamismatt/ koerapesa

koeraga-reisimine-toit
Varu reisile minnes toidud aegsasti ära:

Vesi ja joogikauss olgu käepärast

Joogivesi on üks olulisemaid asju, mida reisile kaasa võtta. Vett võta kaasa varuga nii enda kui ka oma lemmiku jaoks. Ning ära kindlasti unusta võtta kaasa ka joogikaussi. Eriti mugav on reisimisel kasutada silikoonist matkakaussi, mis ei võta palju ruumi.

Koerale tuttavad toidud ja snäkid

Enne reisi (aga ka reisi ajal) ei ole mõistlik eksperimenteerida koeratoiduga ja -snäkkidega. Võta kaasa toitu, mida sinu koer on viimasel ajal söönud ja millega ta on harjunud. Kui mingil põhjusel ei ole võimalik võtta kogu reisiks piisavat kogust toitu, siis jälgi, et toitu jätkuks vähemalt nendeks päevadeks, mil ees ootavad pikemad sõidud. Kohapeale jõudes saad osta oma lemmikule juba uut toitu, millega ta jõuaks tagasimineku ajaks ära harjuda.

Koeraga reisimine nõuab kaasa dokumente

Enne koeraga reisile minekut uuri, mis nõuded kehtivad ühes või teises riigis. Üldjuhul saad koeraga reisida, kui sinu lemmikul on olemas Euroopa lemmikloomapass ja mikrokiip. Samuti peab sinu neljakäpaline sõber olema vaktsineeritud marutaudi vastu. Kui aga on plaan minna Soome või Norra, siis peab koer saama alveokokk-paelussi vastast ravi[1] kuni 5 päeva enne riiki saabumist. Selle kohta peab olema ka Euroopa lemmikloomapassis märge.

2024. aastast väljastab lemmikloomapasside blankette PTA lepingupartneri nimel OÜ Zoovetvaru või viimase koostööpartner. Blankette väljastatakse üksnes kutsetegevusloaga veterinaararstidele. Loe koeraga reisimise kohta PTA lehelt: Lemmikloomaga reisimine

Mänguasi või koerapesa reisile kaasa

Pea meeles, et reisimine on sinu koera jaoks igal juhul stress. Selleks, et sinu neljakäpaline sõber naudiks reisi ja tunneks ennast ka võõras kohas hästi, võta kaasa ta lemmikmänguasi ja/või lamamismatt, mille peal ta kodus magab. Tuttavad asjad aitavad tal kiiremini kohaneda.

koeraga-reisimine-magamisase
Volk reisil oma magamisasemel

Koeraga reisimine eeldab pause

Planeeri pikemaid sõite mõistlikult. Tee iga 2-3 tunni tagant pause. See on vajalik nii sulle endale, kui ka sinu neljakäpalisele sõbrale. Pauside ajal saate jalutada, jalgu sirutada, vett juua ja puhata. Kui aega on rohkem, siis võite avastada tee peale jäävaid ilusaid kohti, millega teete oma reisi veelgi huvitavamaks.

Koeraga reisimine võib olla põnev ja rikastav kogemus nii omanikule kui ka koerale. Siiski tuleb meeles pidada, et ettevalmistused ja planeerimine on võtmetähtsusega. Kaasa tuleb võtta piisavalt vett ja tuttavat toitu, tagada vajalikud dokumendid ja vaktsineerimised ning mõelda koera mugavusele ja turvalisusele. Regulaarsete pauside tegemine ja koerale tuttavate esemete kaasavõtmine aitavad vähendada stressi ja tagavad meeldiva reisielamuse kõigile osapooltele. Järgides neid näpunäiteid, saad nautida muretut ja lõbusat puhkust koos oma neljakäpalise sõbraga.

Mõnusat reisi soovides
Kristina ja Volk

[1] Nõue kehtib ka reisimisel Maltasse, Iirimaale ja Põhja-Iirimaale (2022)