fbpx

Pet.ee

Hüpoallergeenne või allergiavaba koeratoit?

Hüpoallergeenne ja allergiavaba on mõisted, mis viitavad koeratoitudele, mille eesmärk on vähendada allergiliste reaktsioonide riski. Need mõisted aga ei tähenda siiski täpselt sama asja.

Hüpoallergeenne koeratoit

Hüpoallergeenne tähendab, et toode on valmistatud nii, et see tõenäoliselt ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Sellised koeratoidud sisaldavad vähem aineid, mis võiksid allergiaid põhjustada. See aga ei garanteeri, et koer ei võiks allergilist reaktsiooni saada, sest erinevad loomad võivad olla tundlikud erinevatele ainetele.

Allergiavaba koeratoit

Allergiavaba tähendab, et tootes ei ole aineid, mis on teadaolevalt allergeenid ja mis võiksid põhjustada allergilisi reaktsioone. Kuid ka siin on oluline märkida, et täielikult allergiavaba toodet on keeruline tagada, kuna erinevad koerad võivad olla tundlikud väga erinevatele koostisosadele.

Kokkuvõttes, kuigi nii hüpoallergeenne kui allergiavaba koeratoit viitavad toodetele, mis on välja töötatud allergiliste reaktsioonide riski vähendamiseks, on need siiski veidi erinevad. Hüpoallergeenne koeratoit põhjustab küll allergiaid vähetõenäoliselt, samas kui allergiavaba toode peaks olema teadaolevatest allergeenidest vaba.

Grandorfi koeratoidud on holistilised ja hüpoallergeensed