fbpx

Pet.ee

KOERAGA SOOME: TEEJUHT NAABERRIIKI KOOS NELJAJALGSE KAASLASEGA

Soome ja Eesti on väga lähedased naabrid – meid ühendab tugev kultuuriline ja ajalooline side. Samuti pakub Soome imelist võimalust nautida mitmekesist maastikut ja kaunist loodust. See teebki Soome ideaalseks sihtkohaks neile, kes soovivad oma lemmikut reisile kaasa võtta. Vahet ei ole, kas eelistad mugavat laevamatka, kiiret lennureisi või seikluslikku autosõitu, on Soome uksed Sulle ja Sinu neljajalgse kaaslasele alati avatud.

Koeraga Soome laevas reisimine

Regulaarne laevaühendus Tallinna ja Helsingi vahel on tagatud mitme parvlaevaoperaatori poolt. Laevaga reisimine pakub mugavust ja mõnusat puhkepausi nii Sulle kui ka koerale. Enne reisi tuleb kindlasti broneerida oma koerale koht laevas ning tutvuda parvlaevaoperaatori lemmikloomadega reisimist käsitlevate reeglitega. Et laevareis sujuks võimalikult mõnusalt, siis enne laevale minekut tee oma koeraga korralik jalutuskäik ja laevareisi ajal paku talle vett.

Koeraga_soome-laevas

Lennureis koeraga Soome

Samuti on võimalik koeraga Soome reisida ka lennukiga. Lennufirmade reeglid lemmikloomade transportimise osas võivad erineda, seega on oluline enne reisi oma lennufirmaga ühendust võtta ja broneerida oma koerale koht lennukis. Üldreeglina lubatakse salongi väiksemaid lemmikloomi (lemmiklooma ja transpordipuuri kogukaal ei tohi ületa 8 kg). Suuremad koerad tohivad reisida vaid pagasiruumis. Tuleks aga meeles pidada, et lennureis võib olla koerale stressirohke, seega on oluline lennureisiks korralikult ette valmistuda ja vajadusel koera rahustada.

Roadtrip koeraga ehk koeraga Soomes ratastel

Autosõit Soome pakub suurepäraseid võimalusi toredateks seiklusteks ja looduskaunite kohtade avastamiseks. Teekond on täis maalilisi vaateid, võluvaid külasid ja huvitavaid peatuskohti. Koeraga reisimisel on oluline planeerida sagedasi puhkepause, et koer saaks jalutada ja end kergendada. Samuti on oluline tagada, et koeral oleks autos piisavalt vett ja päikesevarju.

Koeraga_soome-roadtrip-1
Koeraga_soome _roadtrip

Kuidas tagada oma neljajalgse kaaslase mugavus teekonnal

Teekonnal peatumised annavad hea võimaluse uute kohtade avastamiseks oma neljakäpalise sõbraga. Reisi planeerides valige puhke- ja jalutuspausideks kohti, kus saab oma koeraga nautida loodust ning palaval päeval leida jahutust päikesevarju all. Kindlasti tasuks ära kasutada Soome rikkusi – järvi, kus on võimalik jahutada nii ennast kui oma lemmikut.

Oluline on tagada, et koeral oleks alati piisavalt vett, eriti kuumal ilmal. Seedimishäirete vältimiseks, võta kaasa oma koera harjumuspärane toit ja maiuspalad. 

Linnas liikumine ja majutusreeglid

Koeraga Soome linnades liikumisel tuleb kasutada jalutusrihma ning oma koera järelt koristada. Samuti on oluline arvestada oma koera iseloomuga rahvarohketes kohtades ja vältida olukordi, mis võivad Sinu koera ärevaks muuta. Mõned kohvikud, kaubanduskeskused ja ka muuseumid lubavad lemmikloomi tingimusel, et nad on jalutusrihmas ja käituvad rahulikult. Kuid tuleks olla valmis ka olukordadeks, mil Sa ei saa oma koera Soomes kõikjale kaasa võtta.

Lemmikloomadega majutusasutustes viibimise osas on reeglid erinevad. Mõned hotellid ja külalistemajad lubavad lemmikloomi tasuta, teised võivad nõuda lisatasu. Seega, enne broneeringu tegemist on oluline uurida kas ja mis tingimustel on lemmikloomad lubatud

Koeraga_soome_majutus
Volk armastab Wolf`s Mountain Alaska River kuivtoitu

Nõuanded turvaliseks ja mugavaks reisimiseks

Soome on suurepärane sihtkoht neile, kes soovivad reisida koos oma neljajalgse kaaslasega. Soome pakub rohkelt võimalusi avastamiseks ja seiklusteks, eriti looduses. Enne reisile asumist on oluline tutvuda Soome lemmikloomi käsitlevate eeskirjadega ja veenduda, et kõik vajalikud dokumendid on kaasas. 

Koeraga Soomes reisimisel peaks Sinu lemmikul olema mikrokiip ja kehtiv Euroopa lemmikloomapass. Samuti peaks koer olema vaktsineeritud marutaudi vastu ning saama alveokokk-paelussi (echinococcus multilocularis) vastast ravi. Tutvu tingimustega lähemalt SIIN. Kui Sinul ei ole koeraga reisimise kogemust, siis võid alati konsulteerida ka veterinaariga. 

Järgides neid lihtsaid soovitusi, saad nautida oma koeraga Soome reisi täiel rinnal:

🐾 Pea meeles, et Sinu koer vajab puhkust ja lõõgastust. Planeeri oma teekonda nii, et oleks piisavalt aega puhke- ja jalutuspausideks.

🐾Mõnusaks reisielamuseks varusta end ja oma koera piisava joogivee-ja toiduvaruga. Ära unusta reisile kaasa võtta ka oma koera lemmikmaiustusi.

🐾 Veendu, et Sinu koeral on kaelarihm ja silt Sinu kontaktandmetega.

🐾 Naudi reisi koos oma neljajalgse kaaslasega ja püüa luua mälestusi, mis kestavad terve elu!

Autor: Kristina Smirnova
Jälgi ka koer Volki tegemisi Instagramis @Volkthedog