fbpx

Pet.ee

KÕIK, MIDA PEAD TEADMA KASSIPOJA TOITMISE KOHTA

Kassipoja toitmise puhul on oluline tagada tema tervislik areng ja heaolu. Kassipoja toitmine ei ole tuumateadus, kui teha teadlikke valikuid. Siin on mõned olulised aspektid, mida tuleks arvesse võtta.

Kassipoja toitmine esimestel elunädalatel

Vastsündinud kassipoega tuleb toita emapiimaga või spetsiaalse kassipiimaseguga. Kui emapiima pole, võib pöörduda veterinaari poole, et saada soovitusi sobivate piimasegude kohta. 4-8 nädalaselt võib hakata kassipoega emapiimast võõrutama.

Kassipoja toitmisel üleminek tahkele toidule

Umbes 3–4 nädala vanuselt hakkavad kassipojad järk-järgult sööma tahket toitu. Alusta toitmist spetsiaalse kassipoegadele mõeldud toiduga, mis on kergesti seeditav ja sisaldab vajalikke toitaineid. Pet.ee poest leiad on spetsiaalsed kassipoegadele mõeldud kuiv- ja märgtoidud. Kui kassi hambad on vahetunud jäävhammaste vastu, umbes 12-kuulisel kassil, võib tasapisi hakata üle minema täiskasvanud kassi toidule.

Kassipoja_totmine
Siiami kaksikud Hermes ja Kraken

Kassipoja toitmine olgu sage ja väikeste portsjonite kaupa

Kassipojad vajavad tihedamaid söögikordi, kui täiskasvanud kassid. Kassipoja seedesüsteem on veel väike ega ole võimeline korraga suuri portsjone vastu võtma. Alusta väikeste portsjonite andmisega mitu korda päevas. Seejärel vähenda söögikordade arvu ja suurendada portsjonite suurust vastavalt kiisu kasvule.

Veendu, et kassipojal oleks alati ka värske ja puhas vesi kättesaadav. Vesi tagab tervisliku seedimise.

Toitainete tasakaal kassipoja toidus

Kassipojad vajavad tasakaalustatud toitumist, mis sisaldab valke, rasvu, süsivesikuid, vitamiine ja mineraalaineid. Soovituste saamiseks konsulteeri veterinaararstiga. 

Parim toit kassipojale on:
– Teraviljavaba või madala teravilja sisaldusega
– Immuunsust tugevdav
– Kergesti seeditav
– Tasakaalustatud mineraalainete sisaldusega, et hoida kuseteede tervist
– Valgurikas. Sisaldab loomse päritoluga proteiine
– GMO-vaba
– Kunstlike lõhna-, säilitus- ega  värvainetevaba

Nendele omadustele vastavad Grandorfi kassipoja toidud ja Pure Life kassipoja toidud

Vaata kõiki kassipojale sobivaid toite SIIT

Kassipoja toidu muutmine

Kassipoja toidu muutmine peaks toimuma järk-järgult, et vältida seedesüsteemi häireid ja seedeprobleeme. Siin on mõned näpunäiteid kui soovid seda siiski teha:

  1. Alusta uue toidu andmist väikeste koguste kaupa. Sega uut toitu senise toiduga, suurendades järk-järgult uue toidu osakaalu. Tee seda umbes nädala jooksul, kuid see võib varieeruda sõltuvalt kassipoja individuaalsetest vajadustest.
  2. Jälgi kassipoja reaktsiooni uuele toidule. Kui märkad seedehäireid, oksendamist, kõhulahtisust või isutust, lõpeta uue toidu andmine ja pöördu vajadusel veterinaari poole.
  3. Püüa hoida kassipoja toidukordade aeg ja toitumine stabiilsena, eriti ülemineku ajal. See aitab vältida seedetrakti ärritust ja annab kassipojale mugavustunde.
  4. Jälgi hoolikalt kassipoja käitumist, seedimist, väljaheidete kvaliteeti ja üldist tervist ülemineku ajal ja pärast seda. Kui märkad murettekitavaid muutusi, võta ühendust veterinaararstiga.

Iga kassipoja seedesüsteem võib reageerida toidumuutustele erinevalt. Mõned kassid kohanevad uue toiduga kiiresti, kuid teistel võib olla vaja rahulikumat üleminekut. Kui oled mures kassipoja toidu muutmise pärast, konsulteeri veterinaariga, et saada täpseid juhiseid ja soovitusi vastavalt teie kassipoja individuaalsetele vajadustele.

Kassipoja toidu maitse

Kassipoja toidu maitse on oluline tegur, mis mõjutab kassipoja söögiisu. Oluline on leida toit, mis meeldib just Sinu kassipojale. Siin on mõned näpunäited, mis võivad aidata kassipoja toidu maitset parandada:

  1. Proovi erinevaid maitseid ja tekstuure kassipojatoidus! Mõned kassipojad võivad eelistada kuiva toitu, samas kui teised eelistavad märgtoitu (konservid). Katseta tasapisi erinevate brändide ja retseptidega ning vaata, milline toit Sinu kassipojale kõige rohkem meeldib.
  2. Soojenda toitu! Mõned kassipojad eelistavad soojendatud toitu, kuna see toob toidu õhnad paremini esile. Veendu, et soojend toitu minimaalselt ega kuumuta seda üle.
  3. Lisa toidule naturaalseid lõhnaaineid! Mõnikord võib toidule lõhnaainete lisamine aidata kassipojas selle vastu rohkem huvi äratada. Anna ainult looduslikke toiduaineid. Näiteks tuunikalaõli või kana puljongit.
  4. Värskenda toidu kvaliteeti! Kassid eelistavad tavaliselt värskeid ja kvaliteetseid toite. Kui kassipoja toit seisab kaua avatuna või on aegunud, mõjutab see toidu maitset. Veendu, et hoiad toidupakendid korralikult suletuna ja järgi tootja soovitusi toidu säilitamiseks.
  5. Lisa maiustusi! Mõnikord võib mõni kassipoja lemmikmaiustus aidata parandada kassipoja isu ja toidu maitset.
  6. Ole kannatlik! Mõned kassipojad võivad olla toidu maitse muutmise suhtes alguses pirtsakad. Ole kannatlik ja anna aega uue maitsega harjuda. Järk-järguline üleminek võib aidata kiisul uue toiduga kohaneda.

Pea meeles, et kassipojad võivad olla väga valivad, eriti toidu maitse osas. Kui olete mures kassipoja toiduvaliku või söögiisu pärast, konsulteeri veterinaararstiga.

Kassipoja_toitmine
Pildi allikas: Pro-Nutrition

On oluline meeles pidada, et need on üldised juhised. Iga kassipoja toitmisel tuleks arvestada individuaalsete vajadustega. Kui teil on täpsemaid küsimusi või muret kassipoja toitmise kohta, soovitame teil pöörduda veterinaari poole, kes saab anda teile spetsiifilisi juhiseid vastavalt teie kassipoja vajadustele

Loe ka Kuidas toita kassi?

Vaata kõiki kassipojale sobivaid toite SIIT