fbpx

Pet.ee

VAATA: 7 HARJUTUST KOERAGA LOODUSES

Mäng on kõige lihtsam, loomulikum ja ka tõhusam viis koera treenimiseks. Koeraga mängimine toob naudingut nii peremehele kui ka koerale. Samuti aitab mängutegevus arendada koera tähelepanu, koordinatsiooni, kuulekust ja tugevdada suhteid peremehega.
Harjutused koeraga looduses:

1. Pulga viskamine ja äratoomine

Üks väga levinud mäng, mida koeraga looduses mängida võiks, on pulga viskamine ja selle ära toomine. Kuigi pulk tundub lihtne asi olevat ja seda võib peaaegu igalt poolt leida, püüa siiski pulka hoolikalt valida: selle pind võiks olla võimalikult sile ning sel ei tohiks olla väljaulatavaid ja teravaid oksi küljes. Nii hoolitsed oma koera tervise eest ja väldid nii enda kui lemmiku vigastusi.

harjutused-koeraga-pulga-viskamine

2. Mänguasja veest ära toomine

Sarnaselt pulga ära toomisega võib paluda, et koer tooks ära mänguasja. Kui sinu koerale meeldib vesi, siis miks mitte visata mänguasi vette. Ujudes ja vees joostes kulutab koer rohkem energiat ning see on väga tõhus koera väsitamise harjutus. Selle mängu puhul peaks eelistama rahuliku vooluga veekogusid (järved, meri). Jõgi võib kiire voolu tõttu olla ohtlik.

harjutused-koeraga-manguasi

3. Oota!

Kuigi peremehega olemine teeb koerale rõõmu, peaks ta suutma ka üksi olla. Seda võib harjutada ka jalutuskäigul. Kuna ootamine eeldab suuremat keskendumist, siis oleks mõistlik esialgu anda koerale võimalus liigsest energiast vabaneda, joosta ringi ja vajalikke toimetusi ära teha.

  • Ütle koerale: “Istu!” või “Lama!”
    Ütle koerale: “Oota!”
  • Mine paar sammu koerast eemale
  • Jälgi, et koer püsiks samal kohal
  • Tule koera juurde tagasi ja kiida teda

4. Küsi! maiustust

Õpeta oma koera maiustust küsima justkui tekitades koeraga dialoogi. Näiteks küsid koera käest, kas ta maiustust tahab. Selle peale vastab sulle koer “auh” või tuleb ja näitab ninaga maiustuse peale. Selle mängu puhul pea meeles, et peab alati tekkima dialoog: sina küsid, koer reageerib. Õpeta oma koerale need mängureeglid selgeks. Ei tohi lasta koeral sind manipuleerida ja nõuda maiustust ilma sinu nõusolekuta.

5. Takistusrada

Kasuta maastiku reljeefi ja käepäraseid vahendeid, et muuta oma koera jalutuskäik huvitavamaks. Heinakuhjad, piirded, liiva- ja veetakistused – kõik need asjad aitavad sinul ja sinu lemmikul veeta mõnusalt aega värskes õhus, laadida end positiivsete emotsioonidega ja kulutada liigseid kaloreid.
Ole loominguline – palu, et koer hüppaks kasvõi üle sinu jala.

6. Toidu, mänguasja või pulga peitus

Tead isegi, kuidas paljudele koertele meeldib kaevata või midagi lõhna järgi otsida! Kui ka sinu koeral on detektiivi geenid, arenda neid oskusi mänge kasutades. Peida mänguasi, pulk või ka toit ja lase tal seda lõhna järgi otsida.

7. Tule - kõrval - vaba (jaluta)

On oluline, et sinu koer kuulaks sind ka looduses olles. Vabaduse tunne, mis võib koeral looduses tekkida, ei tohiks sinu sõnadest tugevam olla. Harjuta, et koer oskaks ka ilma rihmata sinu kõrval kõndida ja tuleks koheselt sinu juurde, kui teda kutsud.

harjutused-koeraga-koeraga-jalutamine

Koer on sinu sõber! Tee oma koera ja enda elu huvitavamaks: mängi, õpi ja arene koos oma lemmikuga!

– Loe, mida toredat koos koeraga ette võtta ka blogist Koera pidamine: 5 nippi ühisteks tegevusteks
– Vaata veel harjutusi blogist 10 lõbusat mängu koeraga hea koostöö saavutamiseks

Autor: Kristina Smirnova
Jälgi ka koer Volki tegemisi Instagramis @Volkthedog